BRAIN ONE OFFICE | VERSATILE

Název projektu: Kanceláře Brain One
Rok: 2019
Lokace: Prague, Czech Republic
Autor: Versatile
Klient: Versatile & Brain One Agency
Koncept: Petr Dub & Zdeněk Porcal
Foto: Zdeněk Porcal

Nové sídlo marketingové agentury Brain One v pražské Bubenči má výraznou tvář a atmosféru novoklasicistní vily. Stávající historické prvky nebyly maskovány, jsou naopak stavěny do přímé opozice k současným zásahům a vytváří tak společně tvůrčí prostředí. Všudypřítomná geometrie, kdy se celou vilou prolíná tvar pravidelného šestiúhelníku, je umocněna vstupem nové, ještě výraznější geometrie navržených stolů a svítidel.

Cílem bylo přinést do tradičního a historického interiéru život mladé a dynamické agentury, která vnímá byznys jako závod a chce se prací zejména bavit. Většina nových prvků v interiéru vychází z loga Braine One a jejich korporátních barev. Pospolitost a týmovost Brainů se odráží v použití velkých společných stolů místo několika jednotlivých malých stolů pro každého člena zvlášť. Velký pracovní stůl dominuje každé z kanceláří, jeho tvar se vždy zrcadlí i nad stoly v podobě zavěšeného svítidla vyrobeného na míru.

Jádrem kanceláří je vstupní hala, kde je snoubení historie a současnosti nejvíce patrné – tmavé masivní dřevěné obložení stěn, křišťálový lustr, profilovaný strop nebo krb s bronzovou bustou jsou doplněny světlou tribunou z překližky s barevnými polštáři, růžovými sedačkami a dalšími drobnými kusy. Bylo vytvořeno velké množství rozličných pobytových a pracovních ploch, aby do pracovního procesu byla přinesen prvek nevšednosti a variability.

Důležitou součástí kanceláří je i rozlehlá zahrada. Princip užívání zahrady je stejný jako ve vnitřním prostoru – výrazné a zdánlivě nahodilé kusy nábytku jsou rozesety napříč zahradou a vytváří opět rozličné pracovní i odpočinkové plochy. (Versatile)