FLUSSEROVY ZÁSADY

1. Flusser si rozumí s architekturou, uměním a produktovým designem.

2. Kvalita pro nás není marketingovým „bla bla bla”, ale hlavním principem naší práce.

3. Fotografování je dialog. Naše fotografie lacině nekřičí, ale jsou interpretacemi s původním obsahem.

4. Vidět. Rozumět. Photoshop nepovyšovat nad realitu – zachovat jiskru.

5. Nezačínáme domácím „to nejde”, ale vždy se ptáme „jak na to”? I přesto dovedeme říct ne. Chráníme tak zájmy klienta i jméno studia.

6. Flusser chodí ze zásady včas!

7. Nabídku nejnižší ceny považujeme za mor dnešních řemesel. Cenu Flusserovy práce dobře známe. Zakázky přesto řešíme individuálním přístupem.

8. Flusser roste s klienty. S většinou spolupracuje opakovaně po dobu několika let.

9. Cestujeme se světlem. Umíme to v bílé kostce, cizí ložnici i v hromadě stavebního bláta. Kde nelze stát rovně, pomohou Flusserova hejblátka.

10. Vilém Flusser miluje formát 2:3. Ostatní zvládne levou zadní.

STUDIO

Studio Flusser vzniklo počátkem roku 2016 – s přesvědčením, že patříme mezi domácí špičku ve fotodokumentaci architektury, designu a umění. Hranice mezi těmito obory vnímáme jako tradičně propojené. Vlastní spojení vychází z přátelství nás zakladatelů, které více než patnáct let prověřuje v různých projektech náš společný zájem o interpretaci obrazu. Nesázíme pouze na schopnost vidět a ovládnout řemeslo, ale zasazujeme se i o kultivaci širšího společenského prostoru. Pseudonym Flusser je pro nás programově zavazujícím. Klienti jsou partnery a přítomnost časem, který máme propůjčený před obrazy, které přijdou po našem vlivu.

LIDÉ A STROJE

Petr Dub (*1976, jednatel) zakončil v roce 2012 doktorské studium na FaVU VUT v Brně autorskou publikací s názvem Vybrané postkonceptuální přístupy v současné české malbě. Během studia vystřídal řadu akademických funkcí na úrovni fakulty i univerzity, působil jako projektový manažer FaVU, později v pozici vedoucího Odboru marketingu a vnějších vztahů na rektorátu Vysokého učení technického v Brně. Od roku 2014 zastává pozici předsedy Spolku Skutek. Ve vlastní umělecké tvorbě se věnuje především zkoumání kapacity současné malby, objektu, instalace a jejich vzájemných přesahů v architektuře či ve veřejném prostoru. Autorova diplomová práce s názvem UNFRAMED byla vybrána pro evropskou přehlídku Start Point a cyklus TRANSFORMERS mezi díla finalistů mezinárodní ceny The Sovereign European Art Prize pořádané Královskou nadací v Londýně pod záštitou aukční síně Christie‘s.

Zdeněk Porcal (*1983, fotograf), srdečný táborník, podle vlastních slov „nejhorší horolezec na světě” a fotografický purista praktikující buddhismus, který ve čtvrtém ročníku vysoké umělecké školy bez zaváhání vyměnil absolutorium za svou vášeň pro fotografii. Nejčastěji jej potkáte stát na hromadě odborných knih či katalogů, pedantsky nakloněného nad stativem, popřípadě visícího jednou rukou u stropu ve snaze najít správný úhel, světlo a moment pro ideální fotografii. Startovací portfolio Studia Flusser je vystavěno především na výběru z jeho práce v období mezi lety 2010 až 2016. Ve studiu je hlavním fotografem, srdcem celého projektu a člověkem odpovědným za technické zázemí studia.

Externisté: Věříme na nezbytnou integritu kvality, a proto to, co neumíme – neděláme! Na druhou stranu působíme ve specifickém oboru, který lze od určité úrovně přehlédnout jediným pohledem. Našim klientům jsme proto schopni zprostředkovat kontakt s výjimečnými architekty, umělci, grafickými a produktovými designéry či s dalšími kolegy spojenými s naší působností. Hledáte-li kvalitu odpovídající naší práci, s potěšením, v rámci společných projektů, zprostředkujeme vzájemný kontakt.